Elle Decoration

Zakochani w klasyce

Kameralne osiedla Ventana w Walendowie: tutaj wszystko wydaje się mniej realne, lekko bajkowe. Są domy dopasowane do swoich mieszkańców, malownicze ogrody, Chojnowski Park Krajobrazowy na wyciągnięcie ręki i natura z całym jej pięknem. A przecież tak daleko stąd do tętniącej życiem Warszawy.

Idylliczne otoczenie jest oprawą dla trzypoziomowej rezydencji typu Berkeley o powierzchni 264 metrów, jednej z wielu na osiedlu Ventana. Bezpośrednie sąsiedztwo ogrodów oraz brak tradycyjnych granic między posiadłościami dają poczucie nieskrępowanej niczym przestrzeni i stwarzają wrażenie, jakby do każdego okna zaglądała natura. Zielone widoki zmieniają się w zależności od pór roku. Szczególnie pięknie wygląda to latem, kiedy drzwi z salonu są otwarte na ogród, a bujna zieleń staje się nieodłączną częścią wnętrz.

Dom został podzielony na trzy strefy. Najniższa z nich, z szerokim wejściem do ogrodu i ogrodowym nowoczesnym patio, które w chłodniejsze dni zapewnia mieszkańcom schronienie, kryje część dzienną z utrzymaną w stylu angielskim kuchnią firmy Grala Meble, otwartą na salon i jadalnię. Tutaj zazwyczaj koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. Stąd też w słoneczne dni można wyjść bezpośrednio do ogrodu na poranną filiżankę kawy. Wyżej, na drugim poziomie, do którego prowadzą kręte dębowe schody z fantazyjnie kutą balustradą, zaczyna się sfera prywatna, na która składają się trzy sypialnie, garderoby, gabinet, a także przestronne, pełne dziennego światła łazienki, wyposażone w ceramikę Duravit i armaturę marki Axor Hansgrohe.

Dom urzeka światłem, które przemieszcza się w zależności od pory dnia i w sposób wręcz malarski podkreśla koloryt jasnych wnętrz. Bo nie sposób pominąć faktu, że cały dom utrzymany jest w delikatnych pastelowych barwach; tylko jedna sypialnia zaskakuje pięknym grafitowym kolorem ściany i szarymi zasłonami. Trzeci poziom, dość surowy i oszczędny w wystroju, to przestrzeń tuż pod skosem dachu, będąca strefą pana domu. Tutaj można bez zakłócania spokoju innym mieszkańcom oddać się męskim rozrywkom przy kieliszku najlepszych trunków, ukrytych w pojemnej, specjalnie zaprojektowanej szafie na alkohole. Można tutaj jednak równie dobrze przenocować niespodziewanych gości, zapewniając im niezbędną intymność, lub w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba, zamienić go na strefę przeznaczoną tylko dla dzieci.

Architekt i projektanci, planując rozkład tego trzypoziomowego domu, pomyśleli właściwie o wszystkim. Jest komfortowy dla pary, ale może być też idealnym domem dla rodziny z dziećmi, tym bardziej że lokalizacja jest wręcz wymarzona do rodzinnego spędzania czasu. Otoczone zielenią osiedle oferuje mieszkańcom strefy wspólne: ścieżki spacerowe, sale zabaw, miejsce do spotkań przy ognisku. Tutaj czas jakby się zatrzymał; nie czuje się pędu i pogoni wielkiego miasta, chociaż to miasto jest tuż za progiem.

Projekt i aranżacja wnętrz Alexander James Interiors   Zdjęcia Michał Przeździk

[contact-form-7 404 "Not Found"]